Od najmłodszych lat dziecięcych Eryk nieustannie podśpiewywał, czy to bawiąc się klockami, samochodzikami, czy nawet w kąpieli (co zresztą pozostało mu do dzisiaj!). Kiedy miał 5 lat bardzo chciał iść do szkoły muzycznej, ale nie spełniał wymogów, ponieważ był za mały.

W wieku 6 lat, dostał się do wymarzonej szkoły, jego talent muzyczny zaczął się rozwijać. To właśnie po VI Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki odbył się w 14 stycznia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Międzyrzec Podlaski, gdzie Eryk zajął I miejsce, światło dzienne ujrzał jego nowoodkryty talent wokalny.

Wtedy to nauczyciel gitary klasycznej Pan Andrzej Przeździak zauważył, jako pierwszy niezwykłe możliwości wokalne, i w ten sposób Eryk trafił do bialskiej formacji wokalnej „Chwilka”.

Tam spotkał pasjonata muzycznego i fantastycznego nauczyciela emisji głosu, Pana Ireneusza Parafiniuka, pod którego okiem Eryk czynił piorunujące postępy i dzięki tej współpracy i zaangażowaniu Pana Irka rozwinął wokalne skrzydła. Początkowo były występy solowe, a potem duet wokalny z Zuzią Janik, a w końcu ta formuła została zastąpiona triem wokalnym z Zuzią Janik i Olą Leonarcik, w której Eryk występuje do dnia dzisiejszego.

Pierwsze szlify konkursowe i festiwalowe, gdzie Eryk nabierał pewności siebie i doświadczenia sięgają czasów, gdy Eryk był naprawdę mały, bo miał 8 lat.

W 2017 roku wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice Kids, emitowanego na antenie TVP2. Trafił do drużyny Edyty Górniak. Dotarł do drugiego etapu jakim były „Bitwy”.

12 czerwca 2018 roku swoją premierę miał debiutancki singiel  „One”. Utwór jest przeróbką wersji wielkiego przeboju zespołu U2 nagranego wspólnie z Mary J. Blidge. Do piosenki powstał również teledysk, do którego zdjęcia zrealizowano w rodzinnej miejscowości Eryka – w Międzyrzecu Podlaskim.

10 sierpnia 2018 ukazał się drugi singiel zatytułowany „Without You”. Piosenka jest nową wersją przeboju duetu Marcus & Martinus.

29 sierpnia 2018 ukazał się trzeci singiel zatytułowany „Mercy”. Piosenka jest nową wersją przeboju Shawna Mendesa.

23 listopada 2018 ukazał się pierwszy autorski utwór Eryka zatytułowany „Horyzont”. Kompozytorem i producentem nagrania jest Szymon Folwarczny, który na swoim koncie ma współpracę z takimi Artystami jak m.in. Monika Brodka, Sylwia Przybysz czy Kamil Bednarek (Podwójna Platyna za album „Szanuj” Star Gurard Muffin). Tekst do piosenki napisał Mikołaj Marcela. Na gitarach zagrał Robert Zając, na co dzień współpracujący z takimi wykonawcami jak Miuosh, Hengelo czy HolyNoiz. Na perkusji zagrał Łukasz Zając, który obecnie występuje z zespołami: Tulia (Platynowa płyta za debiutancki album), HolyNoiz. Utwór przez 28 tygodni gościł na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, w tym 20 krotnie zajmował miejsce pierwsze.

1 czerwca 2019 ukazał się piąty singiel zatytułowany „Zamień się ze mną na marzenia”. Piosenka  została nagrana wspólnie z Mario Szabanem, uczestnikiem 9-tej edycji programu The Voice of Poland. Jest to nowa wersja utworu, który w oryginale wykonywał duet Stanisław Soyka i Krzysztof Antkowiak. Kompozycja pochodzi z kultowego dziś albumu dla dzieci „Dyskoteka Pana Jacka” wydanego w latach 80-tych. Utwór został wyemitowany na antenach kilku rozgłośni radiowych m.in. Polskie Radio Pr 1, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Rzeszów, Polskie Radio Kraków, Polskie Radio Poznań, Radio Podlasie. Premiera telewizyjna odbyła się w programie Pytanie na śniadanie emitowanym na antenie TVP2 1 czerwca, a dzień wcześniej w programie Halo Polonia na antenie TVP Polonia.

Eryk z piosenką „Horyzont” został również laureatem I edycji Konkursu Młodych Talentów organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Eryk jako jedyny chłopiec otrzymał również wyróżnienie w programie Szansa na sukces, który stanowił eliminacje do festiwalu piosenki Eurowizja Junior.

„Świat ze snu” to tytuł drugiego autorskiego singla, który ukazał się 20 marca 2020. Kompozytorem utworu jest Tomasz „Konfi” Konfederak – lider i założyciel zespołu Ha Dwa O –znany również ze współpracy z takimi artystami jak Sarsa, Kasia Popowska czy ostatnio Siostra Janina. Piosenki zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa (The Killers, Seal, Madonna, Britney Spears). Tekst napisał Sebastian Płatek – manager Eryka. Autorem okładki jest Marta Kuziów, która współpracowała z Erykiem przy premierze  singla „Zamień się ze mną na marzenia”.

10 kwietnia 2020 nakładem wydawnictwa Soliton ukazał się debiutancki album Eryka zatytułowany „Start.Rec”. Tytuł debiutanckiej płyty ma dwa znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album. Ponad rok ciężkiej pracy, pomysłów, zbierania środków potrzebnych na sfinansowanie projektu, koncertów, spotkań z fanami i realizacji marzenia pt. nagranie albumu. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery.