Od najmłodszych lat dziecięcych Eryk nieustannie podśpiewywał, czy to bawiąc się klockami, samochodzikami, czy nawet w kąpieli (co zresztą pozostało mu do dzisiaj!). Kiedy miał 5 lat bardzo chciał iść do szkoły muzycznej, ale nie spełniał wymogów, ponieważ był za mały.

W wieku 6 lat, dostał się do wymarzonej szkoły, jego talent muzyczny zaczął się rozwijać. To właśnie po VI Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki odbył się w 14 stycznia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Międzyrzec Podlaski, gdzie Eryk zajął I miejsce, światło dzienne ujrzał jego nowoodkryty talent wokalny.

Wtedy to nauczyciel gitary klasycznej Pan Andrzej Przeździak zauważył, jako pierwszy niezwykłe możliwości wokalne, i w ten sposób Eryk trafił do bialskiej formacji wokalnej „Chwilka”.

Tam spotkał pasjonata muzycznego i fantastycznego nauczyciela emisji głosu, Pana Ireneusza Parafiniuka, pod którego okiem Eryk czynił piorunujące postępy i dzięki tej współpracy i zaangażowaniu Pana Irka rozwinął wokalne skrzydła. Początkowo były występy solowe, a potem duet wokalny z Zuzią Janik, a w końcu ta formuła została zastąpiona triem wokalnym z Zuzią Janik i Olą Leonarcik, w której Eryk występuje do dnia dzisiejszego.

Pierwsze szlify konkursowe i festiwalowe, gdzie Eryk nabierał pewności siebie i doświadczenia sięgają czasów, gdy Eryk był naprawdę mały, bo miał 8 lat.

W 2017 roku wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice Kids, emitowanego na antenie TVP2. Dotarł do drugiego etapu jakim były „Bitwy”.